top of page

Korku Felsefesi Kitabını Şimdi Satın Al!

Basılı Kitabı Aşağıdaki Linklerden

Dilediğine Tıklayıp Satın Alabilirsin!

Hepsinde fiyat aynıdır: 34,50 TL ve Kargo Bedava! 

Keyifli Okumalar!

Satın Al: Ürünler
Satın Al: Ürünler

Ben Basılı Kitap Haricinde E-Kitap da Okumak İstiyorum Diyorsan Burası Tam Sana Göre!

D&R, İdefix, Rakuten Kobo ve Google Play Kitaplar'da
Korku Felsefesi E-Kitabına Ulaşabilirsin!
Hepsinde Fiyat 9,50 TL

Satın Al: Ürünler

Kitap Tanıtımı

Bu kitap, insanın zihnine ekilen hiçbir fikrin aslında kendisine ait olmadığını dile getirmekle kalmıyor; korkuyu ve tutkuları şu ana kadar incelenmeyen bir açıdan, tüm tutkularımızın korkulardan oluştuğu savıyla masaya yatırıyor. İnsanın gerçek hazinesinin ruh ve zihin uyumunda saklı olduğunu ve amacının ise korkularını ve tutkularını yok etmek değil; aksine onlar üzerinde mutlak hakimiyet kurmak ve onları yönetmek olması gerektiğini baştan sona vurguluyor. 

 

Korku, Ruh ve Zihin uyumunun bilgelik ile birlikte sürdürülebilir bir mutluluk ve neşe hali getirdiğini biliyor muydun? Bu kitapta bulabileceğin en büyük hazine işte bu olacak! Doğduğundan bu yana zihninde yaratılan hapishanede sana dayatılan başkalarının fikirlerinden, gerçekte değersiz olan değer yargılarından ve seni mutsuz eden inançlardan özgürleşecek; korkuların, ruhun ve zihnin arasındaki uyumun hür iradenle farkına varacak, duygusallıktan arınarak gerçek değerler hakkında farkındalık kazanacak, aslında aydınlıkta olan ama dış faktörlerin etkisiyle karanlıkta kalmış diğer yarına kavuşacak, iç dünyanda tamamlanacak ve kendini bulacaksın!

 

Antik Çağ filozofları olan Herakleitos, Epikuros, Seneca, Sokrates, Platon ve Vergilius’tan modern çağdan Descartes’e kadar çok değerli alıntılarla desteklenen bu kitabın konusu Stoa, Budizm ve Antik Yunan’dan derin izler barındırıyor.

 

“Ruh korkuyu arzular, zihin ruha itaat eder, ruh da zihnin korkuları yönetmesine izin verir”. İşte, baştan sona kitabın felsefesi bu temele dayanıyor. Korkunun en büyük tutkumuz olduğu, arzulanması gerektiği; zihnin ruha itaatinin insanı sürdürülebilir mutluluğa, neşeye ve huzura yönelteceğini; itaatsizliğinin ise insan hayatını kaosa çevireceğini baştan sona savunuyor ve ispatlıyor.

 

Kitapta Korku, Ruh ve Zihin arasındaki uyumu tutkular ve değerler/değer yargıları üzerinden inceleniyor. Kitap dokuz bölümden oluşuyor. Çok kısaca bahsetmek gerekirse ilk üç bölüm farkındalık, dördüncü bölüm kitabın dayandığı temel, yani “Korku”; beşinci ve altıncı bölüm ise tutkular, insanın büyük korkuları ile değerler/değer yargıları üzerinden “korku” temelinde felsefi inceleme, ispat ve değişim; son üç bölüm ise kişisel dönüşümdür.

Satın Al: Metin
Satın Al: İnstagram
Satın Al: İnstagram
bottom of page